«Легко вогник запалити та не просто загасити»

Формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього віку. Для цього проводяться «Тижні безпеки» для малечі.

З 06.11.2017 по 10.11.2017 в нашому закладі пройшов Тиждень знань правил пожежної безпеки в ДНЗ "Сонечко" – «Легко вогник запалити та не просто загасити».

Для цього щоденно проводились спостереження, дидактичні ігри, бесіди, заняття, обговорення ситуацій, ігри-тренінги, ігри-драматизації, сюжетно-рольові ігри, спортивні розваги, дослідницька та практичні діяльність. Вихователі підготували рекомендації, поради для батьків, проводились різні види просвітницької роботи з даного питання.

Діти мали нагоду засвоїти правила безпеки через проведення розваги для всіх груп дошкільного віку «Правила пожежної безпеки». Діти з задоволенням відгадували загадки, вирішували складні ситуації, приймали участь в естафетах, ророзповідали вірші, виконували пісні.

Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмежена "Тижнем безпеки", а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються дітям сьогодні, обов’язково знадобляться їм в майбутньому.

«Свято Осені»

Осінь дарує нам різні фарби, безліч овочів і фруктів, а також досить мінливий настрій, який найбільш притаманний дітям. Саме тому так важливо, щоб вихователі в дитячому садку створили емоційно - позитивний настрій, познайомили дошкільнят з рідною природою, навчили змальовувати всі фарби осінньої краси, розвиваючи естетичний смак. З такою метою був проведенний «Городній фестиваль» адже завдяки йому було створено веселий настрій та яскраві емоції.

31 жовтня в нашому дитячому садочку відбулося тепле осіннє свято в якому взяли участь діти молодших, середніх та старших груп! Чарівна атмосфера свята нікого не залишила байдужим.

Дітки порадували присутніх піснями, розповідали вірші. Свою танцювальну майстерність діти показали в танцях «Краплинки», «Бурячки», «Морквинки та цибулинки», «Капустинки», "Картоплинки та квасолинки". Дітки були одягнені у гарні костюми, яки пошили батьки вихованців, переносили присутніх у казкове дитинство.

Свято пройшло в радісній та доброзичливій атмосфері. Діти були активні та з задоволенням приймали участь у розвагах.

«День Козацтва»

Особливим святом для нашого народу, для славного лицарства запорізького, була Покрова Пресвятої Богородиці. Наші козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею та покровителькою. Саме з метою виховання патріотичних почуттів, зацікавленості дітей до минулого свого народу, правильного ставлення до своєї історії 13 жовтня в ДНЗ відбулося відзначення Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. Педагоги ознайомили дошкільнят ще з однією сторінкою історії славного українського козацтва. Вихованці ДНЗ читали вірші про Покрову, розповідали прислів’я. А веселі та завзяті козачата навчалися «військовій справі». Дошкільнята не тільки змагались, але й співали пісні та виконували запальні таночки.

Колектив дитячого садочка прагне, щоб культура та традиції українського народу стали невід'ємною частиною душі кожного вихованця, тим зернятком з якого зростає

особистість.

«На ярмарок просимо гуртом та поодинці, Чекають на вас тут чудові гостинці»

Усе навкруги таке барвисте! Так гарно зливаються в одну мелодію осінні кольори.

Вихованці нашого садочка та їх батьки взяли активну участь у проведенні «Осіннього ярмарку», який відбувся 11 жовтня. Усі групи доклали чимало зусиль, щоб створити святковий настрій.

Розпочали ярмарок піснями, таночками, інсценівками пісень, іграми та розвагами, за якими непомітно пролетів час. Виступи козачат та україночок створили чудовий настрій і дорослим, і малюкам.

Після свята діти разом з батьками відвідали торгові ряди: продавали й купували овочі та фрукти, випічку та солодощі. Гарне свято – коли враження яскраві, настрій піднесений. І наш ярмарок залишив теплі спогади, відчуття радості, затишку, родинної атмосфери. У святкуванні брали участь усі! Ніхто не залишився осторонь! Тому можна з впевненістю сказати, що свято вдалося!!!

День вихователя

День вихователя святкує дитсадок

Нехай це свято не таке вже й пишне,

Ми ковалі надій, бажань, думок,

То ж хай нас Бог ніколи не залишить.

27 вересня в Україні відзначають Всеукраїнський День вихователя та всіх дошкільних працівників. Дошкільна освіта - фундамент сучасної освіти. Завдання і почесна місія працівників дошкільного навчального закладу – створити сучасний дитячий садок, у якому буде щасливою кожна дитина.

Дитячий садок – це Країна Дитинства, в якій господарюють найменші мешканці нашої країни – діти віком від 2 до 7 років. А допомагають їм добрі, щирі, люблячі дорослі: вихователі, помічники вихователів, музичний керівник, медсестра та інші працівники. Вони проводять цікаві заняття, прогулянки, екскурсії, свята, слідкують за здоров’ям вихованців…

Щодень, щохвилини наш колектив намагається створити умови, щоб дітям було затишно і комфортно. Сьогодні висловлюємо щиру подяку всім працівникам нашого колективу за працю з маленькими дітьми та працю, яка створює умови для маленьких громадян нашої держави – України.

Кожним заходом, що проводиться в садочку, вихователі сприяють розвитку духовного потенціалу особистості дитини, формують знання про Україну як суверенну державу, виховують любов до рідного краю, до своєї Батьківщини.

Тож і в нашому садочку не обійшлося без свята. Завідувач закладу Андоньєва Ірина Анатоліївна привітала дітей та працівників зі святом, бажаючи всім здоров»я, успіхів та мирного неба в нашій країні.Приємні хвилини естетичної насолоди присутні отримали від пісень, таночків у виконанні дітей усіх вікових груп.Під час свята діти старших груп декламували вірші.

Тиждень безпеки дорожнього руху

В Устинівському дошкільному навчальному закладі з 11 по 15 вересня проходив «Тиждень безпеки дорожнього руху».

Метою заходу була популяризація знань правил дорожнього руху серед дітей та їх батьків, активізація роботи з попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму; проведення широкої роз’яснювальної роботи серед дітей та батьків щодо дотримання правил дорожнього руху, а саме:

закріплення з дітьми правила дорожнього руху,

прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі,

навчання приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків,

вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальнихситуаціях,

виховання бережливого ставлення до свого життя,

закріплення знань, що люди ходять по тротуару, розуміння призначення сигналівсвітлофора ,

закріплення значення дорожніх знаків, навчання розрізнятидозволяючі та запобігаючі знаки, правильно реагувати на сигнали світлофора,

розуміти жести регулювальника,

виховання у дітей дисциплінованісті на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки.

У цікавій доступній формі діти здобули необхідну інформацію через проведення занять, спостережень, дидактичних ігор, бесід, рухливих ігор, сюжетно – рольових ігор, моделювання небезпечних дорожніх ситуацій, читання художніх творів, казок, віршів на задану тематику, показ театральної вистави, розгляд ілюстрацій. Звичайно ж, без допомоги батьків ми не можемо досягти значних успіхів.

Підсумком Тижня була проведена розвага для всіх вихованців «Школа Світлофора Моргайка»

День відкритих дверей

Ні для кого не секрет, що чим прозорішою є діяльність дошкільного закладу, тим більше довіри він викликає у батьків. Так, 5 вересня 2017 року свої двері гостинно відкрив Устинівський дошкільний навчальний заклад.

День відкритих дверей дав можливість познайомити батьків з дошкільним закладом, його традиціями, правилами, особливостями освітньо-виховної роботи, зацікавити нею й залучити до участі.

День відкритих дверей дав змогу ефективно організувати ознайомлення членів родин з умовами, змістом, методами і прийомами освітнього процесу та залучити батьків до співпраці.

Завдяки проведеному Дню відкритих дверей батьки отримали необхідний досвід щодо виховання, навчання та розвитку дітей, підвищили рівень педагогічної культури.

В програмі дня були представлені різні заходи, метою яких було: популяризувати діяльність дошкільного закладу, активізувати взаємодію педагогічного колективу і сімей вихованців, ознайомити із життєдіяльністю дітей у садочку, відчути мікроклімат у групах дітей, у педагогічному колективі, висловити свої побажання щодо організації освітньо-виховного процесу та набути нового педагогічного досвіду.

Будній день для маленьких вихованців дитячого садка та їх батьків став незвичайним і довгоочікуваним, адже всі старанно готувалися, щоб продемонструвати свої навички та вміння

Захід розпочався із привітання гостей І.О.Пенькова та О.І.Анісімової-Шило, які завітали в заклад, завідуючою Іриною Анатоліївною Андоньєвою, яка розповіла про традиції закладу, досягнення та проблеми.

Далі у програмі були виступи дітей: вірші, пісні, таночки, якими вихованці закладу прославляли нашу рідну Україну.

У післямові педагоги і батьки зійшлися на думці, що така форма роботи є ефективною у співпраці дошкільного закладу з родиною.

Захід завершився, однак двері «Сонечко» завжди відчинені, а дзвінкий дитячий сміх запрошує всіх у добру світлу казку.

День Знань

1 вересня — день Знань, який святкують у всіх навчальних закладах нашої країни. Свято Знань не оминуло і наш заклад.

7 вересня у ДНЗ відбулося свято ДЕНЬ ЗНАНЬ!

Діти прощалися з літечком. До діток прийшла завідувач І.А.Андоньєва з щирими побажаннями гарно вчитися та здобувати нові знання, бо знання потрібні всім людям, і маленьким, і дорослим.

Діти радо зустріли казкових героїв Чебурашку, Крокодила Гену. А також завітала Шапокляк, яка зачаклувала вихователів і вони перетворилися на малюків. Діти старанно розгадували пізнавальні загадки, займалися фізичними вправами, співали, грали в ігри, танцювали таночки та розповідали вірші, щоб розчаклувати своїх вихователів. В кінці свята всі діти отримали гостинці, які для них придбали батьки.

Свято викликало позитивні емоції у всіх присутніх...

Патріотичне виховання дошкільнят

Одним із завдань дошкільної освіти, визначених у статті 7 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628-Ш, є виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу.

Розмірковуючи над тим, як ефективно ознайомлювати дітей та їхніх батьків з національною культурою, як домогтися формування національної свідомості у дітей, як пробудити до життя національні традиції, національний дух нашого народу, вихователі дошкільного навчального закладу вирішили розпочати цю роботу зі створення національних куточків у групах.

Національний куточок облаштований у вікових групах – один з основних компонентів життєвого простору, що сприяє формуванню національної свідомості у дітей дошкільного навчального закладу.

Аналізуючи наповнення та оформлення національних куточків у групах відмічено, що всі вони розміщені у світлому, зручному для огляду місці, візуально відокремлені від ігрових центрів. Експозиція національних куточків не переповнена, постійно змінюється та поповнюється.

Важливим критерієм національних куточків є їх естетичне оформлення. Особливо заслуговують на увагу естетичність національних куточків. В експозиції національних куточків широко представлені вироби народних промислів України (гончарні вироби, дерев’яні іграшки, домоткані рушники та одяг). Вихователі зібрали дидактичний матеріал: фотоальбоми, ілюстрації, дидактичні ігри тощо.

У всіх вікових групах розроблено перспективно-календарний план роботи на навчальний рік, у яких відображено роботу з ознайомлення дітей з українською національною культурою, традиціями та обрядами.

Здебільшого така робота проводиться під час занять з художнього читання, мовленнєвої, зображувальної та еколого-валеологічної діяльності. Окрім того, роботу з ознайомленням дітей з витоками народознавства відмічено у планах роботи з родиною, з самостійної художньої діяльності, з музичної діяльності та під час індивідуальноїроботи з дітьми.

У всіх перспективно-календарних планах закладу відмічено планування ігрової діяльності дітей з використанням народознавчого компоненту (народні рухливі та дидактичні ігри).

Організовуючи народознавчу роботу в групах, вихователі у комплексі розв’язують пізнавальні, навчальні, виховні та мовленнєві завдання.

Окрім того, під час занять діти закріплюють знання і з мовленнєвої, зображувальної, еколого-валеологічної діяльності та художнього читання.

Словник дітей поповнюється образними виразами. Діти знайомляться з прислів’ями, приказками, примовками тощо. Кожне заняття супроводжується розповідями та переказами про народні свята Стрітення, Великдень тощо.

З метою прищеплення дітям любові до рідного краю, поваги до національної культури, національних звичаїв під час занять активно використовується народознавчий матеріал (віночки, свищики, гончарні вироби, український одяг, знаряддя для народних ігор тощо).

Заняття з елементами народознавства сприяють вихованню у дітей духовності на національному ґрунті, доброзичливості, чесності, взаємоповаги, поваги до культури інших народів, вшанування їх традицій, оберегів.

Фотовиставка

В квітні 2017 року в нашому ДНЗ пройшла виставка фоторобіт

«Улюблена справа моєї дитини вдома». Всі , хто відвідав наш садочок, могли милуватися різноманіттям робіт.

Масляна

Масляна – один з найбільш тривалих та веселих свят, адже вона триває цілий тиждень. Долучати до святкування чудового свята слід з раннього віку

Веселими веснянками, закличками, хороводами та іграми зустрічали Масляну 23 лютого малеча Устинівського дитячого садочка «Сонечко».

І хоч на вулиці зима і мороз щипав за щічки, настрій у дорослих і дітей був по справжньому весняний. Дітлахи раділи сонечку та весні, але зиму не ображали, на згадку про неї влаштували конкурси та забави, подякували за зимові дні.

Завзято та цікаво діти разом із педагогами закладу відсвяткували Масляну! Малеча з задоволенням приймала участь у змаганнях і тематичних іграх.

Не секрет, що вихователі садочку мають великий досвід з влаштування свят, про які тепло відгукуються батьки вихованців.

Фізкультура та спорт

Формування культури здорового способу життя дитини дошкільного віку, як один із основних напрямків реалізації Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.

В теперішній час батьків та педагогів перш за все непокоїть питання як саме укріпити здоров'я дітей. Ми всі добре знаємо, що здоров'я кожної людини повинно бути суто особливою справою. Кажуть, що людина — коваль свого щастя, а значить во¬на повинна бути ковалем свого здоров'я. Тому у дитини з дня її народження потрібно формувати навички бережливого відношення до свого здоров'я, культуру здоров’я, створити умови для розвитку компетентності особистості в фізичній, психічній і духовній його сферах.

У Законі України «Про дошкільну освіту» розділ 1 ст.7 визначені пріоритетні завдання дошкільної освіти: Збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини». В Національній Доктрині розвитку освіти розділ IV п. 11 зазначено: «Пріоритетним завданням системи освіти є виховання людини в дусі відповідального відношення до власного здоров'я і здоров'я оточуючих як найвищої індивідуальної та суспіль¬ної цінності...». Цілком логічно, що першою освітньою лінією Базового компонента дошкільної освіти як Державного стандарту дошкільної освіти України визначено «Особистість дитини», що складається з двох частин: «Здоров’я та фізичний розвиток» і «Самоставлення».

Дошкільний освітній заклад зобов'язаний своєю діяльністю забезпечувати виконання стандарту дошкільного рівня освіти по всім напрямкам розвитку дитини.Саме тому з 06 по 10 лютого 2017року в нашому ДНЗ було підготовлено та проведено "Тиждень здоров’я" під девізом «Зроби свій вибір на користь здоров*ю», мета якого - охоплення усіх дітей різними формами фізичного виховання протягом тижня, активізація оздоровчої роботи на свіжому повітрі.

В ході проведення «Тижня здоров’я» для дітей було включено виконання фізичних вправ, рухливі ігри, естафети, змагання, ігри з молодшими дітьми, тощо. Фізичні вправи, ігри та інші види занять здійснювались в колективних формах для забезпечення розвитку у дітей почуття колективізму, дисциплінованості, організованості.

Крім того, педагоги навчального закладу підготували для дітей цікаву розвагу з елементами драматизації «Зроби свій вибір на користь здоров*ю». Мета проведення даного заходу: сформувати розуміння у дітей терміну «здоровий спосіб життя»; виховати бажання турбуватися один про одного; розвинути бажання займатися спортом, бути красивим, добрим та забезпечити позитивний емоційний стан дітей. В ході заходу були проведені різноманітні цікаві, веселі естафети та атракціони. Підносили завзятість та настрій дітей таночок "Зарядка". А щоб не сумували наші глядачі, їх також залучили до участі у святі - вони відгадували загадки, розповідали прислів’я та приказки про здоров’я. Задоволеними залишилися як діти так і працівники дошкільного закладу.

Щороку наші діти чекають свята «Новий рік».

Новий рік - найбільш загадкове свято,оповите казкою і чудесами. Дорослі і діти чекають на приємні сюрпризи, несподіванки. Новорічний ранок завжди є важливою подією в житті маленької дитини та її батьків.

З 26 грудня по 29 грудня 2016 року в дитячому садочку панувала атмосфера казковості. Адже діти були дуже раді зеленій красуні-ялинці, вони перетворювались на казкових героїв, батьки поринали у дитинство. Новий рік у нашому закладі – це спільне музично - театралізоване дійство дітей і дорослих, де працівники закладу та батьки з неменшим запалом входили в образ Снігуроньки, чарівниці Зими, підступної Баби Яги, чарівної Феї, щирого Діда Мороза.

Всі разом танцювали, співали, грали, вірші розповідали, загадки відгадували. І кожна дитина отримала подарунки від Діда Мороза (селищної ради, батьків та Больбота В.І.). Вірте у чудеса і вони обов’язково здійсняться!

Андріївські вечорниці

З метою виховувати у дітей інтерес та повагу до народних традицій, народного гумору, дати дітям змогу побачити звичаї зсередини, безпосередньо взяти в ньому участь, вихователі старшої Б групи Орищенко О.П., Рябовол О.А. та помічник вихователя Круль О.Л. провели 13 грудня розвагу «Андріївські вечорниці»

Це свято на честь апостола Андрія, першого учня Ісуса Христа. Цього дня вітають з іменинами всіх чоловіків на ім*я Андрій. А ще у народі цього дня святкували дуже давнє свято Калити. Молодь збиралася разом, проводили ігри, жартували. На Андрія обов*язково варили вареники

З давніх-давен наша Україна славиться великими традиційними святами та обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. Запрошені гості мали змогу завітати до однієї з українських хат, де на них вже чекали гостинні господарі. Найвеличнішою ознакою свята була спечена калита (із прісного тіста у вигляді тонкого коржа). Андріївські вечорниці супроводжувалися народними піснями, танцями, веселими коломийками. Добра, світла, святкова аура панувала того дня у ДНЗ. Педагоги, проводячи дітей стежками календарної обрядовості, вірять, що колись і їхні вихованці поведуть своїх дітей, забезпечуючи тим самим зв'язок поколінь.

День святого Миколая

Наближається улюблена пора всіх дітей — пора зимових канікул, новорічної метушні та подарунків. З особливим нетерпінням чекають малюки саме на перше свято у круговерті щорічних зимових гулянь — День святого Миколая, покровителя дітей. Православні християни відзначають День святого Миколая 19 грудня. З давніх-давен у ніч напередодні свята у дитячі черевички, виставлені на поріг, або й просто під подушку малюкам клали солодощі та подарунки — від Миколая. Не секрет, що ця добра казкова історія походить з реального життя людини, яка жила у ІІІ столітті і прославилася своєю турботою про дітей. Вважали, що подарунки можуть отримати лише слухняні діти, а для неслухняних святий готував різочки. Звідси зрозуміло, чому поряд із Миколаєм у переказах обов’язково присутні два протилежних персонажі ― ангелятко й чортенятко. Зрештою, завжди перемагає добро, і жоден з малюків не лишається без подарунка.

Є свято гарне в Україні.

Є свято казки чарівне.

Що Миколай в святій ряднині

Слухняним ласощі несе.

Це свято раз буває в році.

Воно нікого не мине.

Бо Миколай Святий із неба.

В оселю кожну зазирне.

З метою розширити знання дітей про життя Святого Миколая та на його прикладі виховувати у дітей доброту, чуйність, гуманність та милосердя, вчити дітей шанувати народні традиції, як духовну окрасу народу, виховувати повагу до досвіду і мудрості рідного народу, почуття гордості за духовне багатство українців у нашому ДНЗ стало традицією відзначати це чудове свято. До малюків завітали посланці Святого Миколая – Скурчак Н.В. помічник депутата обласної ради Абрамяна В.Ю., яка від його імені подарувала дітям радіомікрофони, та селищний голова Пеньков І.О. з солодощами від депутата районної ради Петренка А.А.

Мій татусь найкращий в світі

В Україні День Тата ми святкуємо в третю неділю вересня.

Цей день в Україні святкують порівняно недавно, з вересня 2009 року, коли Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім'ї та відповідального батьківства 18 вересня 2009 року під час прес-конференції в УНІАН, оголосив третю неділю вересня Всенародним Днем Батька в Україні.

Внашому ДНЗ з метою збагатити внутрішній світ дитини позитивними емоціями, створювати умови для виявлення дітьми емоційної чутливості до стану рідних та близьких були проведені родинні свята в ІІ молодшій А групі (вихователі Винник В.П. та Новікова Л.В.) та в старшій А групі (вихователі Тиро С.Г. та Лещенко Ж.І.) «Тільки ти, один-єдиний тато і кращого немає на землі». Дошкільнята, з допомогою своїх вихователів ретельно підготувалися - власними руками виготовили медалі для тат та намалювали портрети. Діти виступили з дуже гарними побажаннями. Дуже цікавими були конкурси для татусів "Впізнати дитину по ручках", «Затанцюй як я», «Впізнай казку» та багато інших. Усі татусі дуже старалися і вірно впізнали своїх діток. А їхні донечки та синочки подарували таткам цікаві пісні, смішинки, таночки та віршики. Усім було весело та затишно. Батьки подякували діткам і початували їх солодощами.

Тиждень знань правил пожежної безпеки в ДНЗ "Сонечко" – «Легко вогник запалити та не просто загасити»

Формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього віку. Для цього проводяться «Тижні безпеки» для малечі.

З 07.11.2016 по 11.11.2016 в нашому закладі пройшов Тиждень знань правил пожежної безпеки в ДНЗ "Сонечко" – «Легко вогник запалити та не просто загасити», в ході якого щоденно проводились спостереження, дидактичні ігри, бесіди, заняття, обговорення ситуацій, ігри-тренінги, ігри-драматизації, сюжетно-рольові ігри, спортивні розваги, дослідницька та практичні діяльність. Вихователі підготували рекомендації, поради для батьків, проводились різні види просвітницької роботи з даного питання.

Діти мали нагоду засвоїти правила безпеки через проведення розваги для всіх груп дошкільного віку «Правила пожежної безпеки». Діти з задоволенням відгадували загадки, вирішували складні ситуації, приймали участь в естафетах, ророзповідали вірші, виконували пісні та таночки.

Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмежена "Тижнем безпеки", а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються дітям сьогодні, обов’язково знадобляться їм в майбутньому.

Юні таланти

28 жовтня в Устинівському дитячому садку «Сонечко» відбулось «Свято юних талантів».

Маленькі вихованці дитсадка показали як гарно вони вміють розповідати віршики, танцювати, співати.

Кожен виступ малечі супроводжувався гучними оплесками. Свято підготував музкерівник закладу Лозовський Володимир Дмитрович.

Всіх присутніх переповнювали емоції, радість поглинула всіх хто знаходився в залі. Нагородою для всіх учасників були медалі, виготовлені музкерівником.

Свято Осені

Школа не повинна вносити різкого перелому в життя дітей.

Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити те,

що робила вчора. Нехай нове з'являється у її житті

поступово і не приголомшує лавиною вражень'' –

В.А.Сухомлинский

На сучасному розвитку освітнього середовища завданнями співпраці ДНЗ і школи є:

- створення психолого-педагогічних умов, що забезпечують сприятливий перебіг процесу адаптації першокласників до шкільного навчання (природність переходу з дитячого саду в школу);

-поліпшення підготовки до навчання в школі 5-6 річних дітей;

-поглиблення інтересу до життя в школі;

- надання допомоги сім'ї в новій ситуації, що виникає при підготовці до навчання в школі і при вступі дитини до школи.

Поєднання дошкільної і початкової освіти створює передумови для реалізації індивідуальності кожного вихованця, що значно складніше зробити у масовій школі. Як свідчать дослідження, об’єднання у комплексі двох підсистем значно посилює його виховні можливості, створює умови для психологічно комфортного переходу дитини з дитсадка у школу.

Вчорашні дошкільнята, а нині першокласники завітали до дитсадка разом із вчителем Пеньковою Оксаною Олексіївною та розважали малят виставою «На гостину до Осені». В кінці вистави першокласники запросили на танок найменших вихованців дитсадка.

Про безпеку дбати вчаться дошкільнята!В дошкільному навчальному закладі «Сонечко» з 12.09. по 16.09.2016 було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху, під час якого педагоги знайомили малюків із правилами поведінки на дорогах, у громадському транспорті, виховували дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя.

Упродовж тижня безпеки діти ознайомилися зі знаками, розміткою на дорогах, розглядали ситуації, які можуть виникнути на дорогах і тротуарах.

Метою заходу було закріпити з дітьми правила дорожнього руху, прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчити приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно

приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до свого життя, закріпити знання, що люди ходять по тротуару, розуміти призначення сигналів світлофора, закріпити значення дорожніх знаків, навчити розрізняти дозволяючи та запобігаючи знаки, правильно реагувати на

сигнали світлофора, розуміти жести регулювальника, виховати у дітей дисциплінованість на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки. В кінці тижня, як підсумок важкій спільній праці дітей та дорослих – розвага «Абетка дорожнього руху» - яскрава,

весела, насичена, з казковими героями, веселими іграми. А в результаті – тверді та стійкі знання, набуті вміння та навички з питань правил дорожнього руху.Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та цивільного захисту

З метою систематизації знань дітей про безпечне довкілля з 04.04 по 08.04 2016 року в Устинівському дошкільному навчальному закладі «Сонечко» був проведений Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Протягом тижня зміст навчально-виховної роботи з дітьми: тематичні заняття, дидактичні, сюжетні, театралізовані, конструктивно-будівельні ігри, конкурси, естафети, змагання, екскурсії, прогулянки на природу та ін. був пронизаний тематикою безпечної поведінки.

Під час екскурсій, прогулянок, ігор, розваг та інших виховних моментів вихователі ознайомлювали дошкільнят з причинами надзвичайних ситуацій з метою усвідомлення дітьми цінності свого життя та здоров’я, гуманного ставлення їх до людей, які потрапили у біду.

Головна мета: Проведення цілеспрямованої профілактичної роботи з дітьми, працівниками ДНЗ щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, питань безпеки та захисту здоров’я дітей від негативних впливів довкілля, формування усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу в побуті, під час трудової діяльності чи соціальному середовищі, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності, вдосконалити теоретичні знання і практичні навички педагогів, пропагувати здоровий спосіб життя серед педагогів, дітей та їх батьків.

Силами вихователів та помічників вихователів для дітей показана вистава «Колобок на новий лад: в гості до Кози та козенят», в ході якої було закріплено правила поведінки наодинці вдома та як діяти при зуcтрічі з незнайомцями

Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмежена Тижнем, а повинна звучати постійно.

І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.День гумору в ДНЗ!!!

Добрий сміх - найкращий вітамін росту!!!

01 квітня 2016

Кажуть, що добрий сміх найкращий вітамін росту та панацея від усіх недуг. Тому, 1 квітня,

у всесвітній день Гумору вихователі старшої А групи «Грайлики» Бадіченко Г.В. та Пінчук А.М.

поставили перед собою завдання: тим, хто прийшов на свято у поганому настрої - підняти його,а

тим, хто прийшов у гуморі - його не зіпсувати.. І це їм вдалося! Діти та їх батьки мали змогу

прийняти участь в різноманітних веселих іграх, танцювали, співали, розповідали уморески, багато

та щиро сміялися!!!

Хочемо висловити вдячність батькам Нетиса Сергійка, Дворовенко Каролінки,

Прокопенко Лізи, Мангасаряна Давіда, Шрамко Ангеліни, Орбана Вані, Щерюка

Вані, Ягунова Толі, Кам*яного Влада за добре виховання дітей, за проявлену

цікавість не тільки до їх розумового розвитку, а й до творчих здібностей, за те,

що ви ночей не досипали співали, гуморески ви вивчали із дітьми що з ними знов

маленькими ви стали, й на святі з ними грались залюбки.

Дошкільний навчальний заклад
"Сонечко"

Працівники та розклад роботи

Інформація про видатки Устинівського ДНЗ